Czysta energia
Panele fotowoltaiczne
W najbliższych latach rynek fotowoltaiczny w Polsce stanie się głównym obszarem inwestycji w energetyce odnawialnej. Fotowoltaika będzie montowana głównie ze względu na wzrost cen energii elektrycznej nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także dla firm. Dlatego wraz ze wzrostem cen energii elektrycznej prosumenci którzy zdecydują się na domową instalację fotowoltaiczną, będą mieli szybszy zwrot z inwestycji.
Panele fotowoltaiczne Sieradz, Zduńska Wola, Łask, Pabianice
Na polskim rynku dominuje sprzedaż paneli fotowoltaicznych typu polikrystalicznego. Są one rozsądnym kompromisem pomiędzy ceną panelu i jego wydajnością. Dobierając rodzaj instalacji fotowoltaicznej należy także zdecydować czy:
- Zostanie ona podłączona do sieci,
- Będzie instalacją pracującą wyspowo, autonomicznie.
Mała instalacji fotowoltaiczna składa się z:
- Baterii słonecznej lub zestawu baterii – celem zwiększenia mocy często baterie łączymy szeregowo i/lub równolegle.
- Akumulatora lub baterii akumulatorów.
- Odbiorników energii elektrycznej.
- Falownika.
- UPS – układ zasilania rezerwowego.
Zawsze, gdy okaże się to konieczne, po zamontowaniu zestawu, możliwe jest powiększenie sumarycznej mocy instalacji fotowoltaicznej.
Chcąc ułatwić Państwu decyzję odnośnie wyboru komponentów instalacji fotowoltaicznej, rodzaju oraz miejsc instalacji panelów, zapraszamy do naszego biura mieszkańców Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku czy Pabianic. Chętnie odpowiemy i doradzimy najlepsze rozwiązania, aby montaż instalacji fotowoltaicznej był jak najbardziej opłacalny.
Fotowoltaika. Opłacalność instalacji fotowoltaicznych
Fotowoltaika prosumencka będzie się opłacać, gdyż w myśl znowelizowanej ustawy o OZE za każdą 1 kWh energii wprowadzoną do sieci odebrać będzie można 0,8 kWh energii w dogodnej dla siebie porze. Co istotne, za odebraną energię nie trzeba będzie płacić opłat za dystrybucję. Tak więc rozliczenie jest proste: wprowadzono 1 kWh, odebrano za darmo 0,8 kWh. Wszystkie koszty związane z magazynowaniem energii oraz jej przesyłaniem od producenta i z powrotem do producenta pokryte są w różnicy między ilością energii wprowadzonej a pobranej. Jest to rozwiązanie korzystne dla prosumenta – na dzień dzisiejszy przy całkowitym koszcie energii na poziomie 0,65 zł/ kWh, oszczędność z odebrania 1 kWh z sieci wynosi 0,53 kWh. Wraz ze wzrostem cen energii oszczędności w przeliczeniu na 1 kWh będą rosły.
Ważną zaletą instalacji fotowoltaicznych jest długa gwarancja na moduły fotowoltaiczne , często do 10 lat. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zamontowana instalacja na dachy będzie prawidłowo generować prąd elektryczny przez wiele lat.
Zapraszamy do Kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.